Поради батькам дітей молодшого шкільного віку

• Розвивайте інтерес дітей до навчання, дбайливе ставлення до природи, навколишнього середовища; прагнення сумлінно виконувати обов’язки, колективу у якому членів сім ї вони перебувають.
  • Привчайте дітей доводити справу до кінця.
  • Виховуйте у дітей чесність, поважне ставлення до батьків, жінок, людей похилого віку, хворих, інвалідів; виховуйте повагу до культурно-національних, духовних, історичних цінностей України.
  • Перевіряйте, чи правильно діти витрачають гроші, які ви їм даєте.
  • Учіть дітей берегти речі, майно: своє і своїх товаришів, державне.
  • Дбайте, щоб ваша дитина самостійно виконувала домашнє завдання.
  • Вимоги батька й матері не повинні бути різними.
  • Закон України “Про освіту” (витяг) Стаття 59. Відповідальність батьків за розвиток дитини.
  • Поради батькам дітей середнього шкільного віку
  • Залучайте дітей до хатньої і суспільної праці, точно визначайте коло їх обовʹязків.
  • Виробляйте звичку сумлінно виконувати завдання, доручення вчителів, батьків, учнівського колективу.
  • Ні за яких обставин не заглядайте в портфель і кишені дитини. Навіть якщо вам здається, що ви все повинні знати про своїх дітей.
  • Коли ваша дитина прокидається, скажіть їй  “Доброго ранку!” і не чекайте відповіді. Почніть день бадьоро, а не із зауважень і сварок.
  • Коли дитина повертається зі школи, запитайте: “Що сьогодні було цікавого?”.
  • Намагайтесь, щоб дитина була привязана до помешкання. Повертаючись додому, не забувайте сказати: “А все-таки, як добре вдома!”
  • Ваша дитина принесла бали за семестр. Знайдіть за що її похвалити.
  • Постійно говоріть дитині: “Ти гарний, але не кращий за інших”.
  • Скажіть дитині: “Не будь чепуруном – у класі не люблять чепурунів, не будь і замазурою – у класі таких не люблять. Будь просто акуратним”.
  • Коли ви роздратовані, почніть говорити з дитиною тихо, ледь чутно, тоді роздратованість відразу проходить.
  • Коли дитина виходить з будинку, обовязково проведіть її до дверей і скажіть: “Не квапся, будь обережний”.
  • Коли син чи дочка повертається зі школи, зустрічайте його (її) біля дверей. Дитина повинна знати, що ви раді її поверненню, навіть якщо вона провинилися.

Вчитель Стаднік Інна Степанівна