Батьківські збори

Батьківські збори для батьків майбутніх першокласників

31 січня в актовій залі Криворізької спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 71 відбулися збори для батьків майбутніх першокласників.

У ході зборів батьки отримали цікаву та корисну  інформацію висококваліфікованих спеціалістів. Заступник директора  Швидка О.Д. ознайомила батьків із специфікою профільної направленості школи,особливостями вивчення іноземних мов у даному навчальному закладі. Про психологічну  готовність дитини до школи розповіла психолог школи Кандаурова І.В., окресливши основні психологічні фактори, що сприяють позитивній адаптації першокласника у школі. Квартюк Н.М., заступник директор початкових класів, довела до відому батьків  розклад  підготовчих курсів для майбутніх першокласників та умови прийому до першого класу. Кожен з присутніх міг поставити питання та отримати кваліфіковану відповідь.

Батьківські збори «Культура поведінки учнів»

17 грудня в школі відбулися батьківські збори «Культура поведінки учнів». На яких вчителі ознайомили батьків із методами та прийомами виховання культури поведінки в дітей; дали поради щодо успішного виховання дітей.

«Посієш вчинок — пожнеш звичку, посієш звичку — пожнеш характер, посієш характер — пожнеш долю»,— говорить народна мудрість.  Саме із сім’ї дитина виносить перші враження про навколишній світ, в сім’ї формуються перші оцінні уявлення, закладаються моральні устої, прищеплюються культурні звички.

Безперечно, наївним буде вважати, що постійне моралізаторство та накази дадуть блискучий результат. Виховані діти можуть бути лише у тих батьків, які самі повсякчас дбають про свою вихованість, які силою власного прикладу прищеплюють норми культурного життя. Але приклад батьків не даватиме належного результату, якщо батьки не матимуть авторитету в очах своїх дітей. І слід пам’ятати, що втратити авторитет у своїх вихованців значно легше, ніж знову його набути. Лише за умови, що вимоги, які надаються всіма учасниками виховання, будуть єдиними, розумними, у дитини будуть успішно формуватись навички культурної поведінки. Не слід забувати, що заохочення і покарання слід використовувати, зважуючи всі «за» і «проти», і якщо існує хоч найменший сумнів щодо покарання — карати не можна.

І, звичайно, повага до батьків, до дідуся й бабусі та і взагалі до дорослих людей — найважливіший бік культури домашнього побуту. У цьому питанні вирішальну роль мають батьки: їхнє ставлення до своїх батьків, до друзів, до товаришів по роботі дає наочний приклад спілкування з людьми. Проте, щоб шанобливе, чуйне ставлення до старших стало потребою, звичкою дитини, вона повинна в цьому постійно вправлятись і бачити навколо себе зразки такої поведінки.

Діти легко засвоюють навички ввічливого, послужливого ставлення до тих, хто їх оточує, якщо, звичайно, батьки звертають на це серйозну увагу, показують дітям приклад такої поведінки, пояснюють її значення.