Апробація навчальної літератури

28 січ. 2015
Відбувся відкритий урок з російської мови в 3 класі за підручником «Російська мова для загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням російською мовою»

У рамках проведення апробації та моніторингових досліджень якості навчальної літератури для учнів загальноосвітніх навчальних закладів міста у 2014-2015 навчальному році (Наказ управління освіти і науки виконкому Криворізької міської ради від 03.11.2014 №995) 29 січня в КСШ №71 відбувся відкритий урок з російської мови в 3 класі за підручником «Російська мова для загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням російською мовою», 3 клас, автори Рудяков А.Н.,Челишева І.Л.

Урок підготувала і провела вчитель початкових класів КСШ №71 Будяк Світлана Павлівна.

На відкритий урок були запрошені керівник методичного об`єднання вчителів 3-х класів Колєснікова Галина Іллівна (КЗШ №125), вчителі початкових класів Ялинська О.І. (КЗШ№54), Губкина С.О. (КЗШ№112), Зав’ялова Н.Г. ( КЗШ№111), які викладають в 3 класах, та вчителі початкових класів КСШ№71.

Відкритий урок був присвячений темі «Правописание приставок». Протягом уроку, використовуючи методичний апарат підручника, педагог вчила виділяти істотне у навчальному матеріалі, вчила порівнювати і робити узагальнення, висновки. На уроці були використані частково-пошукові та творчі методи навчання. Особлива увага на уроці була приділена формуванню мовленнєвих та комунікаційних компетенцій. На уроці був присутній мультимедійний супровід.

Під час обговорення вчителі та гості висловили свої думки стосовно підручника, який апробується. Було підкреслено, що у підручнику реалізуються сучасні освітні підходи, а виклад навчального матеріалу сприяє формуванню ключових, базових і предметних компетентностей. Методичний апарат підручника відповідає вимогам Державного стандарту початкової освіти та програми з російської мови. Автори підручника подбали про наявність завдань різного ступеня складності. Вчителі звернули увагу, що завдання спрямовані на розвиток логічного мислення, творчих здібностей, пізнавальної активності . Дібрані до вправ тексти мають емоційний вплив на учнів, сприяють творчості школярів у вивченні мови.
     Окрім позитивних сторін методичного апарату підручника, були зазначені й певні недоліки. Навчальний матеріал, зокрема теоретичний, викладений у складній формі (малодоступній для учнів).Розділи підручника переобтяжені теоретичним матеріалом. Великий об’єм вправ забирає час для засвоєння мовного матеріалу і реалізації мовної та змістової ліній.

Але незважаючи на окремі недоліки підручника, відвіданий урок справив позитивне враження,вчитель отримав схвальні відгуки колег та гостей.